Loading...
لطفا منتظر بمانید . . .

مواد ساخت پاک کن

چکیده

امروزه خرید عمده لوازم‌ التحریر و استفاده از انواع آن برای درج نوشته روی کاغذ، مقوا و هر سطح دیگر بسیار رواج پیدا کرده است.از گذشته تا به اکنون ترسیم نقاشی و پس از آن با پیدایش خط، نوشتن متون از مهمترین راه‌های ارتباط انسان‌ها با هم و انتقال مفاهیم و منظور فرد نویسنده بوده است. در ابتدا انسان توسط نوک تیز استخوان حیوانات یا سنگ‌های نوک تیز روی دیوار غارها و صخره و پاره سنگ تصاویری از شیوه زندگی، حیوانات مختلف در آن دوره زمانی و سایر اشکال دیگر را حکاکی می‌کردند.

access_time ۱۴۰۰ سه شنبه ۲۸ دي
remove_red_eye 336بازدید
مواد ساخت پاک کن

 

امروزه خرید عمده لوازم‌ التحریر و استفاده از انواع آن برای درج نوشته روی کاغذ، مقوا و هر سطح دیگر بسیار رواج پیدا کرده است.
از گذشته تا به اکنون ترسیم نقاشی و پس از آن با پیدایش خط، نوشتن متون از مهمترین راه‌های ارتباط انسان‌ها با هم و انتقال مفاهیم و منظور فرد نویسنده بوده است. در ابتدا انسان توسط نوک تیز استخوان حیوانات یا سنگ‌های نوک تیز روی دیوار غارها و صخره و پاره سنگ تصاویری از شیوه زندگی، حیوانات مختلف در آن دوره زمانی و سایر اشکال دیگر را حکاکی می‌کردند.


چرا پاک‌کن اختراع شد؟


با گذشت زمان و اختراع خط، سنگ و اشیا نوک تیز جای خود را به گیاه پاپیروس و جوهر دادند آن‌چه که طومار خوانده می‌شد حاوی متون مختلف برای انتقال اطلاعات بود. نویسندگان در حین نوشتن متون ممکن بود سهوا دچار اشتباه شوند و مطالب را اشتباهی درج کنند پس ناچار بودند پاپیروس یا کاغذ را پاره کرده و متن را دوباره بنویسند. گاهی ورق کاغذ محتوی نوشته‌ها و مطالب بسیار زیاد و طولانی بود که فرد ناگزیر به صرف انرژی و وقت بسیار طولانی جهت درج مجدد همه‌ی نوشته‌ها بود که این کار طاقت‌فرسایی نیز بود.
به همین دلیل پیدا کردن یک راه چاره برای پاک کردن اشتباهات مهمترین مساله برای نویسندگان و طومارنویسان بود.
در این دوران انسان برای پاک کردن اشتباهات نوشتاری خود از نان خشک، دستمال مرطوب، پوکه و یا خراشیدن متن با اشیای مختلف استفاده می‌کرد. تا این‌که تصادفا از یک قطعه پلاستیکی برای پاک کردن نوشته استفاده شد. این پلاستیک نوشته‌ها را با کیفیت بهتری نسبت به خمیر نان و دستمال مرطوب پاک کرد و رد خراش برجای نمی‌گذاشت.

 

خرید پاک کن  از پژانو

 

چه کسی پاک‌کن را اختراع کرد؟


ادوارد نایرن مخترع انگلیسی اولین مدل از پاک‌‌کن‌های امروزی بود که در سال 1770 با پی بردن به خاصیت چسبندگی صمغ درخت از آن به‌عنوان یک پاک‌کن استفاده کرد. این‌که صمغ یا لاستیک آدامس که کوچوک نیز خوانده می‌شد بسیار بهتر از نان و یا خمیر نان و سایر روش‌ها رد جوهر و سرب و گرافیت را پاک می‌کرد سبب شد که او اقدام به فروش کوچوک کند.
ایرادی که به کوچوک یا لاستیک آدامسی وارد بود این بود که در هنگام استفاده خرد می‌شد و در نهایت از بین می‌رفت یا با تغییر شرایط آب و هوایی خاصیت خود را از دست می‌داد و بوی بسیار بدی می‌گرفت. تا این‌که در سال 1839، چارلز گودیر مخترع، فرآیند ولکانیزاسیون لاستیک پخت را به ثبت رساند که این مشکل را حل کرد. لاستیک در نتیجه این عملیات انعطاف‌پذیرتر شد و پاک‌کن تبدیل به یک شی کاربردی شد.

 

نوع مواد به‌کار رفته در ساخت پاک‌کن و نحوه تولید آن


پاک‌کن‌های باکیفیت معمولاً از وینیل، لاتکس یا مواد آدامس‌مانند(صمغ) تولید می‌شوند، در حالی‌که پاک‌کن‌های ارزان‌تر از آدامس مصنوعی مبتنی بر سویا یا لاستیک مصنوعی ساخته می‌شوند.
رنگدانه‌ها، روغن پالم، پوکه، اسید و سایر مواد افزودنی مهمترین مواد به‌کار رفته در تولید پاک‌کن هستند که در کارخانه پاک‌کن مخلوط می‌شود تا محصول نهایی تولید شود.

 

ساخت پاک کن


انواع پاک‌کن


پاک‌کن وسیله‌ای بسیار کاربردی است که می‌توان آن‌را از فروشگاه‌ پخش عمده نوشت‌افزار ایرانی خریداری کرد. علی‌الخصوص برای افرادی که بیشتر با مداد و مدادرنگی سروکار دارند. این محصول دارای تنوع رنگ، شکل و کیفیت است که انواع حرفه‌ای آن بیشتر توسط نقاشان و طراحان حرفه‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. انواع پاک‌کن معمولا بیشتر توسط دانش آموزان و دانشجویان خریداری می‌شود. انواع پاک‌‍‌کن عبارتند از:


بلوکی شکل:

مداد پاک‌کن‌های بلوکی شکل رایج‌ترین نوع پاک‌کن هستند که طراحی آن سبب تسهیل استفاده از این محصول شده است.


پاک‌کن‌های فشاری یا کلیکی:

این پاک‌کن‌ها که پاک‌کن اتودی نیز نام دارند سیستمی شبیه به مدادهای فشاری دارند که با فشار دادن و کلیک کردن به اندازه مناسب از مخزن خارج شده و می‌توان نوشته را پاک کرد. این نوع از پاک‌کن استحکام و مقاومت خاصی دارد و زود شکسته نمی‌شود.


پاک‌کن‌های جدید:

پاک‌کن‌های جدید یا نوظهور که با اشکال مختلف فانتزی و عروسکی ساخته می‌شوند. استحکام زیادی دارند و زود از بین نخواهند رفت.


پاک‌کن‌های خمیری یا بتانه‌ای:

برای جذب گرافیت یا ذغال سنگ کاربرد دارد و اغلب اثری از پاک‌کن بر جای نمی گذارد و در نتیجه ماندگاری بیشتری دارد. اما قدرت و انعطاف‌پذیری ندارد زیرا آن‌چه را که پاک می‌کند درون آن باقی می‌مانند.
پاک‌کن‌های خمیری را می‌توان به صورت یک نقطه ظریف برای پاک کردن داده‌های کوچک یا یک لکه برای روشن‌تر کردن وصله تیره‌تر پوشیده شده با گرافیت قالب‌گیری کرد. از آنجایی که این نوع پاک‌کن هنگام لمس کردن تغییر شکل می‌دهند، نمی‌توانند مناطق وسیع‌تری را حذف یا پاک کنند.

 

انواع پاک کن جذاب در پژانو


خرید پاک‌کن


اگر شما از جمله افرادی هستید که به کیفیت محصولات خریداری شده با قیمت مناسب بسیار اهمیت می‌دهید پس به شما توصیه می‌کنیم برای خرید انواع پاک‌کن باکیفیت و حرفه‌ای با تنوع بسیار زیاد در رنگ و طرح، به فروشگاه پخش عمده لوازم التحریر ایرانی پژانو مراجعه کنید. فروشگاه پژانو برای رفاه بیشتر مشتریان خود امکان خرید حضوری و غیرحضوری را فراهم کرده است.

 

بهترین پاک کن در فروشگاه آنلاین پژانو

 

سایر مطالب مرتبط به فروشگاه اینترنتی لوازم التحریر پژانو:

کوله پشتی استاندارد مقاطع ابتدایی
فرق لوازم اداری منشی و مدیرعامل
انواع دفترهای مدرسه

 

 

زهرا خداکرم زاده

کارشناس تولید محتوا