Loading...
لطفا منتظر بمانید . . .

مزایای حل پازل

چکیده

پازل یکی از سرگرمی‌های مفید است که می‌توان هم به‌صورت فردی و هم دسته‌ جمعی به همراه اعضای خانواده یا دوستان به حل آن پرداخت. اگرچه ممکن است بسیاری از مردم پس از خرید پازل فقط به‌عنوان یک بازی و سرگرمی از پازل استفاده کنند اما جالب است بدانید حل معمای پازل و دربرگفتن یک استراتژی خاص برای حل آن تاثیرات مختلفی بر ذهن و روان انسان دارد که پیشنهاد می‌شود حل پازل را در برنامه روزانه یا هفتگی خود داشته باشید.

access_time ۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۳ بهمن
remove_red_eye 122بازدید
مزایای حل پازل

 

پازل یکی از سرگرمی‌های مفید است که می‌توان هم به‌صورت فردی و هم دسته‌ جمعی به همراه اعضای خانواده یا دوستان به حل آن پرداخت.
اگرچه ممکن است بسیاری از مردم پس از خرید پازل فقط به‌عنوان یک بازی و سرگرمی از پازل استفاده کنند اما جالب است بدانید حل معمای پازل و دربرگفتن یک استراتژی خاص برای حل آن تاثیرات مختلفی بر ذهن و روان انسان دارد که پیشنهاد می‌شود حل پازل را در برنامه روزانه یا هفتگی خود داشته باشید. مزایای حل پازل برای کودکان و بزرگسالان در ادامه مطالب بیان شده است.

 

حل پازل و انواع آن


پازل در واقع یک شکل کلی از طرح‌های مختلف است که به قطعات کوچکی تقسیم شده است. اضلاع هر کدام از این تکه‌ها دارای فرورفتگی یا برامدگی است که باید تکه‌های کناردستی آن را که دارای اضلاعی متناسب با آن است و در تشکیل شکل کلی پازل موثر هستند را پیدا کرده و در کنار هم قرار داد. رایج‌ترین نوع پازل که می‌توان از مرکز پخش عمده بازی خریداری کرد از جنس کارتون یا مقوا است. جنس‌های چوبی، پلاستیکی، فلزی، فومی و لاکی و رابری از انواع دیگر پازل هستند.
پازل‌ها را می‌توانید در اندازه‌های مختلف از لحاظ طول و عرض و یا تعداد تکه‌های متفاوت تهیه کنید و به حل آن بپردازید. پازل‌های 1000، 2000 و 3000 تکه‌ای نیز می‌توانند در لیست خرید اسباب‌بازی و وسایل سرگرمی شما قرار داشته باشند. افرادی که به حل پازل‌های بزرگ با تعداد تکه‌‌های بیشتر می‌پردازند در ابتدا پازل‌های کوچکتری را حل کرده‌اند و به مرور بر تعداد تکه‌های آن افزوده شده است.

 

مزایای حل پازل

 

مهم‌ترین مزایای حل پازل


حل پازل می‌تواند علاوه بر سرگرم کردن افراد و پر کردن اوقات فراغت او، تاثیرات بسیار مثبتی بر روی ذهن، روان و قدرت تفکر او داشته باشد. به همین دلیل خرید حتی یک پازل ساده با تعداد تکه‌های کم از فروشگاه پخش عمده اسباب‌بازی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.


 سرگرم شدن


اصلی‌ترین فایده حل پازل، سرگرم شدن شما است. مراجعه به فروشگاه پخش عمده لوازم التحریر و خرید آن و اقدام به حل پازل سبب دوری از مشغله‌های روزمره و خالی کردن ذهن از اتفاقات و خستگی کار در طول روز می‌تواند مهمترین ارمغان حل پازل برای شما باشد.


همراهی خانواده و دوستان


شما می‌توانید یک یا چند پازل‌ بزرگ را از مرکز پخش عمده پازل تهیه نمایید و برای حل آن از دوستان یا اعضای خانواده کمک بخواهید. حل پازل سبب دورهم جمع شدن شما و همدلی و همفکری برای به نتیجه رساندن پازل خواهد شد.


 بهبود شناخت و استدلال بصری – فضایی


حل معمای پازل به تمرکز زیادی نیاز دارد و این به بهبود قدرت حافظه کوتاه مدت و حل مسئله شما کمک خواهد کرد. همچنین تمرین برای حل پازل با استفاده از قدر تخیل، ایده‌پردازی، خلاقیت و بهره‌وری شما را افزایش خواهد داد.


 تقویت حافظه


حفظ و به خاطر سپردن شکل و تصویر تکه‌های پازل و انتخاب جای مناسب برای قرار دادن آن سبب به کارگیری قدرت تفکر و بهبود و تقویت حافظه خواهد شد.


هماهنگی چشم و دست


همانند خرید خمیربازی از مرکز پخش عمده خمیربازی و درست کردن اشکال مختلف با آن، حل پازل با نگاه کردن به تکه‌های نامرتب پازل و انتخاب آن و قرار دادن تکه پازل سرجای مناسب به شما کمک می‌کند که دست و چشمتان هماهنگی داشته باشد و این به بهبود قدرت تفکر و ذهن کمک خواهد کرد.

 

خرید پازل و آشنایی با مزایای آن


جلوگیری و کند شدن روند آلزایمر


پیدا کردن تکه مناسب برای قرار دادن در جای مناسب و به‌خاطر سپردن شکل پازل سبب می‌شود فرد ذهن خود را به‌کار گیرد. این امر به تقویت اتصالات بین سلول‌های مغزی کمک می‌کند و بعضا سبب به‌وجود آمدن سلول‌های جدید نیز خواهد شد. افزایش میزان این اتصالات روند آلزایمر و پیری سلول‌های مغزی را کند کرده و به میزان زیادی کاهش خواهد داد.


بهبود مهارت حل مسئله


شما برای تمام کردن پازل و حل آن به‌طور کامل باید رویکردهای متفاوتی اتخاذ کنید. این بدین معنی است که شما باید راه‌ و روش‌های مختلفی را برای قرار دادن تکه‌های پازل در کنار هم انتخاب کرده و آن را در پیش بگیرید. آزمون و خطا لازمه‌ی حل پازل است. پس با حل پازل شما می‌توانید مهارت حل مسئله خود نه تنها در مورد حل پازل بلکه در حل سایر مشکلات روزمره خود نیز تقویت نمایید و برخورد مناسب‌تری در هنگام مواجه با آن داشته باشید.


بهبود و تقویت خلق و خوی


هنگام حل پازل ترشح و تولید دوپامین در بدن فرد افزایش خواهد یافت. این انتقال دهنده عصبی مسئولیت تنظیم خلق و خو، حافظه و تمرکز شما را برعهده دارد. حل موفقیت‌آمیز پازل سبب آزاد شدن دوپامین و در نتیجه آن شادی و خوش خلق و خو شدن شما خواهد شد.
شما می‌توانید انواع پازل را برای سنین مختلف از فروشگاه  لوازم التحریر پژانو مرکز پخش عمده دفتر خریداری نمایید. این فروشگاه انواع پازل در اندازه و قطعات مختلف را عرضه می‌نماید.

 

انواع پازل در طرح های مختلف

 

 

سایر مطالب مرتبط به فروشگاه لوازم التحریر پژانو:

تاثیر رنگ آمیزی بر کودکان
ابزار نقاشی چیست و چه کاربردی دارد؟
راهنمای کامل سایز خرید آنلاین دفتر

 

زهرا خداکرم زاده

کارشناس تولید محتوا